Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Facebook už není tak cool, ztrácí mladší uživatele

Už léta se neoficiálně tvrdí, že Facebook je sociální síť pro starší lidi. Tato teorie je nyní podložena skutečnými čísly.

Společnost eMarketer, která se zabývá digitálním měřením, v pondělí předpověděla, že v roce 2018 poklesne počet amerických uživatelů Facebooku ve věku 11 a méně let o 9,3 procenta, ve věku mezi 12 a 17 lety o 5,6 procenta a ve věku od 18 do 24 let o 5,8 procenta. Je to vůbec poprvé, co eMarketer – ve svém oboru respektovaná firma – předpověděl propad amerických uživatelů Facebooku v těchto věkových skupinách.

eMarketer očekává, že Facebook letos přijde o zhruba dva miliony uživatelů pod 25 let. Hromadnou migraci prakticky výhradně na Instagram jako v posledních letech však nečekejte. Dle předpovědí analytické firmy totiž někteří mladí začnou více využívat i platformy, které nepatří pod Facebook.

Ve skupině pod 25 let eMarketer odhaduje, že Instagram v letošním roce získá 1,6 milionu, Snapchat pak 1,9 milionu uživatelů.

Hlavní analytička eMarketeru Debra Aho Williamsonová uvedla, že by Snapchat nakonec mohl zažít větší růst ve starších věkových skupinách, což může být zapříčiněno i současným zjednodušováním platformy pro snadnější používání. Je však otázkou, jestli bude Snapchat pro mladší uživatele stále cool, pokud na něm budou i jejich rodiče a prarodiče.

Tato předpověď by podle Williamsonové mohla Facebooku spíše nahrávat.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*