Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Hardware

Máte problémy s Wi-Fi připojením? Poradíme! - 9.díl

Pokud řešíte problémy s bezdrátovým připojením přes Wi-Fi, pak je tento článek pro vás to pravé. Obsahuje totiž průvodce, který vám pomůže nalézt to nevhodnější řešení.

Předcházející díl

 

V tomto seriálu se budeme věnovat těm nejčastějším situacím, které zapříčiňují problémy s bezdrátovými sítěmi Wi-Fi a ukážeme vám, jak je řešit – ať už se jedná o vaši vlastní bezdrátovou síť, nebo se jen zkoušíte z libovolného zařízení připojit k nějaké jiné bezdrátové síti.

Správné heslo, žádné připojení

U sítě, která vyžaduje zadání hesla, nebo uživatelského jména a hesla, samozřejmě odmítne připojení, pokud přihlašovací údaje zadáte chybně. Co ale dělat, když jste si jisti, že zadáváte heslo, popřípadě kombinaci uživatelského jména a hesla správně?

Zkontrolujte, zda jste v heslu správně použili velká a malá písmena, což platí nejen pro heslo pro přihlášení k bezdrátové síti Wi-Fi, ale i pro ostatní přihlašovací údaje. Součástí hesel při zabezpečení pomocí WPA2 mohou být i mezery, jejich zápis se však velmi obtížně označuje. Ujistěte se, že jste nezapomněli na mezeru. Ujistěte se, že se připojujete ke správné bezdrátové síti. V některých lokalitách soupeří jedna bezdrátová síť s desítkami jiných, které se samozřejmě nazývají jinak, nicméně může se stát, že jste omylem vybrali bezdrátovou síť, která se jmenuje podobně jako ta, k ní se chcete připojit. Některé firmy a hotspoty provozují bezdrátové sítě pro hosty, přičemž se tyto sítě nazývají jen nepatrně jinak než interní a privátní bezdrátové sítě. Přetížené sítě a směrovače s firmwarem, který nefunguje tak, jak by měl, mohou odmítnout připojení v případě, kdy zadáte heslo správně. Pokud máte podezření, že je toto i váš případ, pak tento problém konzultujte se správcem sítě. Pokud jste správcem sítě přímo vy, pak bezdrátový směrovač restartujte!

 

Pokračování

autor Glenn Fleishmann, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*