Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Hardware

Vyrobte si Raspberry Pi konzolu pro hraní retro her - 2.díl

Zatoužili jste si zahrát nějakou starou hru a nemáte na čem? Ukážeme vám, jak si můžete jednoduše a také levně vyrobit herní konzolu založenou na populárním Raspberry Pi.

Předcházející díl

 

Dvacet let snili všichni, kdo mají rádi retro hry, o tom, zda by bylo možno vyrobit univerzální herní konzolu, na které by bylo možno hrát hry z různých herních systémů. Tímto ideálním řešením měla být levná, snadno ovladatelná konzola, která by se dala ovládat pomocí gamepadu a kterou by bylo možné připojit k televizoru.

EmulationStation

Dalším pojmem, který se v této souvislosti používá, že pojem rozhraní front-end (front-end interface). Jedná se o program, který v grafickém rozhraní zobrazuje nabídku všech her, které jsou v systému k dispozici, který dále umožňuje uživateli vybrat hru pomocí herního ovladače a následně automaticky spustí hru na příslušném emulátoru. V našem případě se bude jednat o front-end program EmulationStation, který je integrován přímo v distribuci RetroPie.

Dnes již nepotřebujete žádnou herní konzolu, abyste si mohli zahrát ty nejlepší hry, které pro tyto konzoly existují

A jaké konzoly jsou vlastně distribucí RetroPie podporovány? Jedná se hlavně o herní konzole v následujícím seznamu, který sice není úplný, nicméně tyto konzole dokáže RetroPie emulovat velmi dobře:

Atari 2600 Atari 7800 Atari Lynx GCE Vectrex NEC TurboGrafx-16 Nintendo 64 Nintendo Entertainment System Nintendo Super NES Nintendo Game Boy Nintendo Game Boy Color Nintendo Game Boy Advance Nintendo Virtual Boy Sega 32X Sega CD Sega Master System Sega Genesis Sega Game Gear Sega Saturn SNK Neo Geo SNK Neo Geo Pocket Color Sony PlayStation Sony PSP

RetroPie podporuje celou řadu dalších platforem s nejrůznější úrovní kompatibility a uživatelského komfortu. Úplný seznam podporovaných systémů se dá najít na RetroPie Wiki.

Nejjednodušeji použitelné emulátory jsou součástí emulačního systému s názvem RetroArch, který v sobě slučuje řadu emulačních engines (označované také jako „cores“), a to do podoby jednoho programu s jednotným rozhraním.

Další, samostatné emulátory obsažené v balíčku RetroPie pak poskytují smíšené výsledky, které mohou být, co se týče, konfigurace, docela frustrující. Nicméně pokud se budete držet platforem uvedených v seznamu výše, pak vězte, že jste na dobré cestě.

 

Pokračování

 

autor Benj Edwards, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.