Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Hardware

Vyrobte si Raspberry Pi konzolu pro hraní retro her - 5.díl

Zatoužili jste si zahrát nějakou starou hru a nemáte na čem? Ukážeme vám, jak si můžete jednoduše a také levně vyrobit herní konzolu založenou na populárním Raspberry Pi.

Předcházející díl

 

Dvacet let snili všichni, kdo mají rádi retro hry, o tom, zda by bylo možno vyrobit univerzální herní konzolu, na které by bylo možno hrát hry z různých herních systémů. Tímto ideálním řešením měla být levná, snadno ovladatelná konzola, která by se dala ovládat pomocí gamepadu a kterou by bylo možné připojit k televizoru.

Ukázkové sestavy pro RetroPie

Naše a námi doporučená sestava

Na základě výše uvedených voleb a parametrů nyní sestavíme dva ukázkové systémy.

Minimalistická sestava

Jedná se o co možná nejlevnější kompletní sestavu obsahující kartu SD o kapacitě 16 GB, levnou klávesnici USB (kterou v podstatě budete potřebovat pouze při počáteční konfiguraci) a rovněž levný, ale dobrý drátový herní ovladač USB.

Raspberry Pi 3 Model B – 1 100 Kč Oficiální skříň pro Raspberry Pi 3 (černá nebo šedá) – 199 Kč Napájecí zdroj CanaKit 5 V 2,5 A pro Raspberry Pi 3 – 264 Kč Oficiální Raspberry Pi HDMI kabel, černá, 1 m – 90 Kč Karta Kingston 16 GB microSDHC UHS-I U1 C10 s SD adaptérem – 239 Kč HP K1500 drátová klávesnice USB – 299 Kč Trust GXT 24 Compact Gamepad – 429 Kč

Cena celkem: 2 620 Kč

Pokud si můžete dovolit utratit více peněz, pak si zkuste pořídit následující sestavu, kterou používáme pro náročnější realizace.

Při použití paměťové karty s kapacitou 64 GB (vystačíte ale i s kartou o kapacitě 32 GB) budete mít více místa pro daleko větší množství her (resp. herních obrazů ROM), což platí zejména pro novější hry, které zaberou oproti starším daleko více místa. Při použití bezdrátového ovladače DualShock 4 a miniaturní bezdrátové klávesnice budete mít v obývacím pokoji všechno dokonale po ruce a s maximálním komfortem.

Raspberry Pi 3 Model B – 1 100 Kč Oficiální skříň pro Raspberry Pi 3 (černá nebo šedá) – 199 Kč Napájecí zdroj CanaKit 5 V 2,5 A pro Raspberry Pi 3 – 264 Kč Oficiální Raspberry Pi HDMI kabel, černá, 1 m – 90 Kč Kingston 64 GB microSDXC UHS-I U1 SDCIT/64 GB + SD adaptér – 1 039 Kč Rikomagic Rii Klávesnice mini RT-MWK02 BT – 719 Kč Dualshock 4 V.2 Controller Black – 1 199 Kč

Cena celkem: 4 610 Kč

Je to sice o 2 000 Kč více, ale není to až tak hrozné. Pokud byste nám ještě před několika lety tvrdili, že je možné něco takového postavit okolo 4 500 Kč, pak bychom vás nejspíše považovali za blázny.

 

Pokračování

 

autor Benj Edwards, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.