Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Acer nabídne méně zařízení s Windows ve prospěch Androidu

Společnost Acer chce v následujících letech snížit svou závislost na operačním systému Windows a zaměřit svou pozornost spíše na zařízení s Androidem a Chromebooky.

Na konferenci s investory to uvedl šéf Aceru J.T. Wong s tím, že chce rozšířit nabídku zařízení s jinými operačními systémy než s Windows co nejdříve. V tomto roce Acer očekává, že mu z prodeje zařízení s Androidem a Chromebooky přiteče 10-12 % jeho příjmů. Společnost doufá, že v příštím roce by tento podíl mohl vzrůst na třicet procent. Acer se chce své závislosti na Windows zbavit i kvůli tomu, že je v poslední době ve ztrátě - jen za druhé čtvrtletí tohoto roku tvořila čistá ztráta 11,4 milionů dolarů.


Microsoft musí podle Wonga více podporovat desktop a vyvolat v lidech pocit, že je stále potřeba kupovat nové počítače. Otázkou také je, jak uživatelé zareagují na Windows 8.1, jež mají přinést nové funkce. Acer se nikdy nebál experimentování - společnost jako vůbec první přivedla na trh 8palcový tablet s Windows 8 a nabízí také levné Chromebooky spolu s řadou androidových tabletů s různými velikostmi a cenami. Acer je však nyní závislý na prodeji svých laptopů a utrabooků s Windows. Bude jistě zajímavé sledovat, jak se společnosti na trhu nasyceného spoustou tabletů s Androidem jeho nová zařízení prosadí.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*