Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Aktualizace Windows 10 budou distribuovány pomocí P2P technologie

Microsoft se rozhodl, že aktualizace pro jeho chystaný operační systém Windows 10 budou distribuovány pomocí peer-to-peer (P2P) technologie, díky níž se zvýší rychlost jejich stahování a sníží nápor na servery.

Nejnovější build Windows 10 číslo 10036, který unikl na internet, umožňuje uživatelům stahovat aktualizace z „různých zdrojů tak, aby je získali co možná nejrychleji“. Pokud uživatel zvolí tuto možnost, aktualizace jsou staženy zčásti ze serverů Microsoftu, z části z počítačů na lokální síti uživatele a dokonce i z počítačů úplně cizích uživatelů připojených k internetu. Není zatím jasné, jaký typ P2P technologie Microsoft použil, může však jít o variantu P2P technologie firmy Pando Networks, která je velmi podobná BitTorrentu. Microsoft Pando Networks koupil v roce 2013, takže by dávalo smysl, kdyby zde jeho technologii použil.


Očekává se, že aktualizace pomocí P2P bude pro testery veřejně dostupná v dalším preview buildu, který by se měl objevit co nevidět. Jak rychle se aktualizace budou pomocí nové metody stahovat, zatím není jasné. Nový preview build přinese také řadu novinek včetně viditelných změn uživatelského rozhraní.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.