Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Amazon může začít testovat drony k roznášení zásilek

Americká Federální komise pro letectví (FAA) udělila společnosti Amazon licenci, díky které může začít veřejně testovat roznášku malých balíčků pomocí tzv. dronů.

Licence pro Amazon stanovuje řadu omezení: lety musejí být prováděny za denního světla a dobrého počasí v maximální výšce 120 metrů nad zemským povrchem při rychlosti do 160 kilometrů za hodinu. Operátor, který musí mít pilotní licenci, navíc nesmí dron po celou dobu spustit z očí. Kromě toho musí Amazon FAA každý měsíc zasílat zprávu, která bude obsahovat počet provedených letů, jejich délku, problémy s hardware a softwarem a případné další problémy.


Představitelé Amazonu o možnosti doručování balíčků pomocí dronů poprvé promluvili v prosinci roku 2013 v pořadu 60 Minutes. I když někteří analytici si prvně mysleli, že jde o vtip, nyní je jasné že to americký gigant myslel vážně. Amazon chce díky dronům ušetřit na nákladech. Jeho inženýři však budou muset podle expertů před ostrým spuštěním donášek pomocí dronů překonat ještě řadu technických překážek. Na leteckou dopravu zásilek si tedy budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.