Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Amazon po vzoru ostatních gigantů přestává podporovat Flash

Americká společnost Amazon oznámila, že na svém portálu Amazon.com a reklamní platformě Amazon Advertising Platform již nadále nebude podporovat technologii Flash od Adobe.

Vyjádření Amazonu přichází nedlouho poté, co Flash začali blokovat výrobci známých webových prohlížečů. Nejdříve přišel s funkcí, která automaticky zastavuje flashový obsah v prohlížeči Chrome Google, následně se k podobnému kroku odhodlala Mozilla se svým Firefoxem. A třeba v prohlížeči Safari od Apple podpora Flashe chybí odjakživa. Jak uvedl Amazon ve svém vyjádření, díky absenci Flashe bude surfování na jeho portálu bezpečnější a uživatelé se již nadále nebudou muset potýkat s častými pády prohlížeče.


Flash má v poslední době více kritiků než fanoušků a nutno podotknout, že nikoli neoprávněně. Zatím naposledy se na Adobe kvůli Flashi snesla vlna kritiky v červnu, když hackeři zneužili díry ve flashovém obsahu zobrazovaném na portálu Yahoo k infikaci tisíců počítačů nic netušících uživatelů. Vypadá to tak, že více než deset let stará technologie od Adobe příliš velkou budoucnost nemá

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.