Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Android a iOS v roce 2013 ovládly 93,8 % trhu se smartphony

Prodej chytrých telefonů s operačními systémy Android a iOS meziročně vzrostl o 6,1 %. Tyto dva operační systémy v uplynulém roce ovládaly 93,8 % globálního trhu.

Statistiky zveřejnila společnost IDC, podle níž byly operační systémy Android nebo iOS nainstalovány na 93,8 % všech smartphonů, které se v minulém roce prodaly. V posledním čtvrtletí uplynulého roku oba dva dominantní systémy svou nadvládu ještě zvýšily - byly na 95,7% všech prodaných chytrých telefonů, což je meziroční nárůst o 4 %. Jak IDC oznámilo již dříve, množství prodaných smartphonů již překročilo hranici jedné miliardy, přičemž dominoval Samsung.


I když u mobilní platformy od Apple pokračoval pozitivní trend (meziroční nárůst tržeb o 12,9 %), růst nebyl tak velký jako v uplynulých letech. Mobilní platforma Apple v uplynulém roce ovládala 15,2 % trhu. Windows Phone v uplynulém roce držely pouze 3,3 % globálního trhu, což je meziroční nárůst o 90,9 %. Naopak podíl BlackBerry se oproti roku 2012 o 40,9 % snížil; nyní má společnost na světovém trhu pouze 1,9% zastoupení.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.