Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Android má téměř 85% podíl na trhu se smartphony

Google na trhu s chytrými mobilní telefony dosáhl se svým operačním systémem Android nového rekordu, podle společnosti Strategy Analytics měl mezi prodanými smartphony 84,6% podíl.

Android ve druhém čtvrtletí letošního roku rostl na úkor BlackBerry, Apple iOS a Windows Phone od Microsoftu. Celkem se v druhém čtvrtletí prodalo 249,6 milionu kusů zařízení s Androidem, přičemž ve stejném období roku 2013 to bylo 186,8 milionu kusů. Podíl Apple iOS na trhu se meziročně snížil z 13,4 % na 11,9 % a tato americká společnost v uvedeném čtvrtletí prodala 35,2 milionů iPhonů. "Za růstem Androidu stojí vysoká poptávka po levných telefonech v regionech, jako je Čína, Indie a Afrika," uvedl Neil Mawston ze Strategy Analytics s tím, že hlavním strašákem pro Android má být nové portfolio iPhonů s větším displejem.


Podle Mawstona přejdou z Androidu na iPhony s většími displeji později v tomto roce miliony uživatelů Androidu po celém světě. Celkem se ve druhém čtvrtletí tohoto roku prodalo o 27 % chytrých mobilních telefonů více, než před rokem, a to téměř 300 milionů. I když růst je nejpomalejší za posledních pět let, poptávka je stále značná v Asii, Africe a slabší v Severní Americe a Evropě.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.