Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Apple investuje miliardu dolarů do čínské taxi aplikace

Společnost Apple oznámila, že bude investovat celou miliardu dolarů do čínské konkurence aplikace Uber s názvem Didi Chuxing.

Didi má v současně době 87% podíl na čínském trhu s aplikacemi umožňujícími svezení autem. Podle šéfa Apple Tima Cooka má investice do této čínské firmy smysl - tím nejlepším důvodem je to, že Apple bude schopen dozvědět se více o fungování čínského trhu. Hodnota Didi Chuxing je v současné době odhadována na 25 miliard dolarů, přičemž firma zatím není i kvůli cenové válce s Uberem v zisku.

Do Didi v minulosti investovaly i další velké čínské firmy jako Alibaba či Tencent a samotné Didi investovalo třeba do aplikace Lyft. Podle analytiků jeví Apple veřejně zájem o Didi i z toho důvodu, aby se dostal do přízně čínské vlády. Apple se v Číně těší velké přízni uživatelů, a to především díky svému iPhonu. V poslední době však americký gigant čelí tlaku tamního regulátora - nedávno Apple například musel v Číně ukončit provoz služeb iBooks a iTunes. Navíc na čínském trhu přišel o ochrannou známku právě na iPhone.

 

Zdroj: IDG News Service                       

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.