Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Apple jedná o koupi hudební služby Tidal

Společnost Apple údajně jedná o koupi hudební streamovací služby Tidal, jež má exkluzivní smlouvy s řadou hvězd typu Madonny či Kanye Westa.

Pokud by Apple opravdu koupilo Tidal, dostali by se pod jednu střechu dvě velká jména hip hopu - Dr. Dre a Jay Z. Jak však dodává list Wall Street Journal, Apple není jedinou společností, která má o Tidal zájem - s vlastníky společnosti jedná například i konkurenční Rhapsody. Apple má od 30. června minulého roku vlastní hudební službu Apple Music, která je součástí operačního systému iOS.

Apple Music má v současné době 15 milionů platících uživatelů, z nichž každý platí 9,99 dolaru měsíčně (studenti pak platí polovinu). Apple minulý měsíc uvedl, že pracuje na nové verzi služby, jež bude představena na podzim v iOS 10. Tidal koupil v roce 2015 rapper Jay Z za 56 milionů dolarů. V březnu tohoto roku Tidal vyhodil svého finančního šéfa Chrise Harta a provozního ředitele Nilse Juella. Následně pak byla podána žaloba na bývalé majitele, podle níž tito v době jejího prodeje uměle nadhodnotili počet uživatelů služby, aby tak zvýšili její cenu.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.