Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Apple koupil Beats za 3 miliardy dolarů

Apple po měsících spekulací oficiálně koupil za tři miliardy dolarů společnost Beats Electronics, která se zabývá vývojem sluchátek, reproduktorů a hudební předplatitelské služby Beats Music.

Podle vyjádření spoluzakladatele Beats Jimmyho Iovinea v oficiálním prohlášení měl Beats vždy patřit Apple a jeho firma byla od počátku inspirována schopností Apple vyrábět technologicky vyspělé a přitom designově dokonalé produkty. Značka Beats zůstane i nadále oddělená od Apple a bude i nadále prodávat sluchátka a provozovat streamovací službu Beats. Služby iTunes a iTunes Radio budou fungovat samostatně.


Iovine bude na základě dohody spolu s dalším spoluzakladatelem Beats Dr. Dre pracovat v Apple pod Eddym Cuem, který v americké korporaci vede divizi Internetové služby. Není však zatím jasné, jaké role budou oba muži v Apple přesně zastávat. Apple zaplatí 2,6 miliardy dolarů v penězích a zbylých 400 milionů v akciích a jde tak o jeho zatím největší akvizici - dříve Apple kupoval spíše menší startupy kvůli jejich talentům a technologiím. Akvizice Beats by měla být ukončena v posledním čtvrtletí roku.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.