Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Apple může koupit Shazam, rozhodly orgány EU

Akvizici Shazamu oznámila společnost Apple v prosinci loňského roku, nicméně náznaky partnerství lze vystopovat až do roku 2014. Ačkoliv oficiální hodnota akvizice oznámena nebyla, odhaduje se na 400 milionů dolarů.

Spojení obou firem se zdálo být hotovou věcí, nicméně v únoru 2018 zasáhla antimonopolní komise EU, která celý obchod začala zkoumat. Regulátoři unie se samozřejmě nejvíce báli potenciálně negativního dopadu akvizice „na konkurenci v Evropském hospodářském prostoru.“

„Data jsou v digitální ekonomice klíčová,“ napsala ve svém vyjádření komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. „Musíme tedy pečlivě zhodnotit transakce, které vedou k akvizicím důležitých souborů dat, včetně souborů potenciálně komerčně citlivých, abychom si byli jisti, že neomezují konkurenci. Po zevrubné analýze uživatelských a hudebních dat Shazamu jsme zjistili, že jejich akvizice ze strany Applu konkurenci na trhu streamingu digitální hudby neomezí.“

Přístup k datům Shazamu nijak významně nezvýší schopnost Applu cílit na hudební nadšence a jakýkoliv počin podniknutý za účelem přetahování zákazníků bude mít jen zanedbatelný dopad.

Komise došla k závěru, že Apple svůj nákup může realizovat. Podle tiskového prohlášení komise vyšetřování prokázalo fakt, který byl většině z nás dobře známý už dříve – a sice že Apple a Shazam nejsou vzájemnou konkurenci, ale poskytují „doplňující se služby.“ A co je ještě důležitější, zkoumáním nebyl nalezen žádný důkaz, že by daná akvizice výrobci iPhonu poskytla jakoukoliv konkurenční výhodu.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*