Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Apple na Samsungu vysoudil 539 milionů dolarů

Porotci federálního soudu v kalifornském San Jose rozhodli, že Samsung musí Applu zaplatit 539 milionů dolarů za porušení patentů ve vlastnictví americké firmy.

Případ se táhne už od roku 2011 a týká se tří designových a dvou „utility“ petentů Applu. Částku 533 316 606 milionů dolarů musí Samsung zaplatit za první tři, 5 325 050 pak za další dva zmíněné patenty.

Již dříve bylo rozhodnuto, že Samsung patenty Applu opravdu porušil; soud v San Jose se konal jen za účelem stanovení výše odškodného. Podle původního rozsudku z roku 2012 měl Apple dostat více než miliardu dolarů.

Samsung po čtvrtečním verdiktu vydal prohlášení, v němž tvrdí, že dané rozhodnutí je v přímém rozporu s jednomyslným rozhodnutím Nejvyššího soudu, který ohledně rozsahu škod souvisejících s designovými patenty rozhodl ve prospěch Samsungu. Jihokorejský gigant podle svých slov zváží všechny možnosti, aby dosáhl výsledku, který nebrzdí kreativitu a férovou konkurenci pro všechny společnosti a spotřebitele.

Právník Samsungu John Quin řekl americké soudkyni okresního soudu Lucy Kohové, že si jeho klient nemyslí, že by byl verdikt podpořen důkazy.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*