Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Asus bude na svá mobilní zařízení instalovat AdBlock Plus

Společnost Asus oznámila, že na jejích tabletech a smartphonech bude již brzy předinstalována (a zapnuta) aplikace AdBlock Plus.

AdBlock Plus bude integrován do prohlížeče Asus Browser. Pokud jste o tomto prohlížeči nikdy neslyšeli, nejste sami - na celém světě jej totiž podle posledních statistik využívá pouze okolo 15 milionů lidí. A to je možná důvod, proč Asus aplikaci určenou k blokování reklam do svého prohlížeče integruje. Jak uvedl spoluzakladatel a šéf AdBlock Plus Till Faida, společnost je ze spolupráce s Asusem nadšena, jelikož jde o prvního velkého výrobce hardwaru, jenž bude jeho software integrovat do svých mobilních zařízení.


Jak dodal Faida, spolupráce s Asusem je dalším budíčkem pro reklamní byznys, který uživatele zahlcuje nechtěnou reklamou. Jak uvádějí tvůrci softwaru určeného pro blokování reklamy, reklama je v dnešní době otravná, ubírá uživatelům příliš mnoho dat (což je na mobilních zařízení velkým problémem) a často slouží k distribuci škodlivých kódů. Na druhou stranu bez příjmů, které reklama generuje, by internet tak jak jej známe nejspíše neexistoval.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.