Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Autokamera TrueCam A7s: vysoké rozlišení i praktické uchycení

Možná si pomyslíte, proč byste zrovna vy měli potřebovat kameru do auta. Ovšem taková autokamera se opravdu hodí, ať už se na to díváte jakkoliv. Tedy za předpokladu, že vlastníte auto.

Můžete jednak zdokumentovat průběh případné dopravní nehody a ukázat, že nejste viníkem, zaznamenat nebezpečné chování ostatních účastníků provozu nebo jen poskytnout policii důkaz, že přestupek, z něhož vás viní a chtějí za něj pokutovat, jste nespáchali. V neposlední řadě si můžete „jen“ nahrát svoji cestu krásnou přírodou a mít vzpomínkové video.

V některých zemích, jako je například Rusko, je autokamera povinná, v jiných naopak zakázaná. U nás legislativně platí něco mezi, takže nám nic nebrání, abychom se na jeden takový kousek podívali.

Značka TrueCam je nejen na českém trhu známá svými kvalitními produkty, přičemž model TrueCam A7s patří ke špičce. Jde o top model z celé škály produktů, což se projevuje bohatou výbavou i kvalitou záznamu.

Maximální rozlišení totiž v případě kamery do auta TrueCam A7s činí 2 560 x 1 080 pixelů při poměru stran 21:9 nebo 2 304 x 1 296 pixelů při poměru 16:9, a to při snímkové frekvenci 30 fps. Díky tomuto rozlišení bez problémů rozpoznáte třeba konkrétní obličej nebo registrační značku. Dokonale ostré záběry získáte i v horších světelných podmínkách.

K nejdůležitějším prvkům kamery patří kromě klasického natáčení také GPS modul s detekcí rychlostních radarů (samozřejmě těch napevno umístěných, nikoliv mobilních, které jsou každý den někde jinde). Nutno podotknout, že jde samozřejmě o pouhý detektor, nikoliv rušičku, a tak je použití této funkce alespoň u nás naprosto legální.

Kromě toho je součástí výbavy také funkce tachometru, která na displeji zobrazuje aktuální rychlost (digitálně), jakož i kompas, takže zhruba víte, kterým směrem zrovna jedete. S touto funkcí je zkombinována právě výše zmíněná detekce radarů, která upozorní na blížící se radar a zároveň zopakuje maximální povolenou rychlost v daném úseku.

Displej zařízení má úhlopříčku 2,7 palce, a kromě tachometru jakožto spořiče obrazovky či videa v reálném čase zobrazuje i menu, které je kompletně k dispozici v češtině. K dalším zajímavým doplňkům patří detekce pohybu – to se hodí třeba ve chvíli, kdy do vašeho auta někdo ťukne na parkovišti – i když tam si nejspíš kameru za oknem raději nenecháte. Pro snadné a rychlé nasazování a sundávání kamery slouží držák, do kterého se zapojuje napájecí kabel. Zatímco tento držák zůstává pevně usazený na čelním skle auta, kameru z něj můžete jednoduše sejmout a schovat třeba do kabelky nebo do batohu.

Za zmínku stojí také ocenění, která už tato autokamera stihla posbírat. Například na portálu Heureka se stala Produktem roku 2017, v německém časopise Computer Bild pak získala ocenění Vítěz testu mezi osmi testovanými autokamerami.

Pokud si to tedy shrneme, autokamera TrueCam A7s je řešením, které potěší vysokým rozlišením i kvalitou výstupu. Ale nejen tím, slušná je za cenu kolem 3,5 tisíce korun také výbava, obsahující GPS modul s detekcí radarů či senzor pro detekci pohybu. Pro našince je důležité i české menu, doplněné o komentář výborného herce Karla Zimy.

https://www.truecam.cz

autor redakce


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*