Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Ballmer z Microsoftu odešel kvůli Gatesovi

Většina členů představenstva Microsoftu včetně Billa Gatese, současného šéfa Satyi Nadelly a Tonyho Batese se podle nových informací stavěla proti návrhu Steva Ballmera na koupi finské Nokie.

Vyplývá to z nové zprávy agentury Bloomberg, která se odvolává na věrohodné zdroje s tím, že i když současný CEO Satya Nadella později změnil svůj názor, bývalý šéf Skypu Tony Bates (již v Microsoftu nepracuje) jej nezměnil. Při představení návrhu na koupi klíčové divize Nokie v uplynulém roce byl přístup představenstva Microsoftu ke koupi nejen vlažný, ale většina členů se dokonce stavěla proti tomu, aby Microsoft vůbec vstupoval do hardwarového byznysu. Navíc se jim akvizice zdála příliš drahá. Navzdory názorům vrcholných představitelů si však Ballmer chtěl prosadit svou. Na setkání představenstva v červnu dokonce křičel a vyhrožoval, že bude rezignovat.


Ballmer byl údajně tak hlasitý, že jeho křik byl slyšet i mimo konferenční místnost. Představenstvo nakonec akvizici v hodnotě 7,2 miliard dolarů schválilo, avšak Ballmera podle Bloombergu velmi mrzelo, že jej Gates nepodpořil - bývalý šéf Microsoftu by údajně na svou funkci nerezignoval, kdyby se za něj Gates postavil.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.