Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Bezplatná a neomezená VPN Opery míří na PC

Po několika měsících vývoje a betatestování integrovaná funkce VPN pro Operu konečně dospěla do stabilní verze desktopového prohlížeče.

Novinka umožňuje uživatelům obcházet geografická omezení pro online obsah a také bezpečněji surfovat na webu šifrovaným spojením mezi vaším počítačem a webem či vzdáleným serverem.

Nová aplikace je postavena na službě SurfEasy VPN, kterou Opera koupila v loňském roce. Je bezplatná a zároveň neomezená, zatím bez reklam a s 256bitovým AES šifrováním.

Opera tvrdí, že její VPN by měla být dostatečně rychlá a spolehlivá na streamování videa v rozlišení 720p HD. Pro aktivaci nové funkce běžte v prohlížeči do nastavení, zvolte možnost „Soukromí a zabezpečení“ a zde přepínačem zvolte bezplatnou VPN. V prohlížeči se pak objeví ikonka s označením VPN, s níž můžete VPN libovolně zapínat a vypínat a volit si lokaci.

Pozor však na jeden háček – ačkoliv obcházení geoblokace Netflixu je jedním z nejčastějších případů využití VPN služeb, portál The Next Web uvádí že gigant mezi službami online streamování videa už VPN služby zablokoval. (Čímž si ovšem zablokoval nejspíše i rozšiřování své uživatelské základny.)

Uživatelé si mohou zvolit z pěti různých serverových lokací – Kanada, Německo, Nizozemí, Singapur a Spojené státy – nebo nechat Operu vybrat optimální umístění serveru v závislosti na faktorech, jako je rychlost sítě, odezva, umístění a kapacita serveru.

Opera oproti vývojářské verzi VPN přidala do té stabilní některé nové funkce. Můžete si například vybrat, jestli VPN zapnete pro vše nebo ji budete používat jen v režimu soukromí.

K dalším novým funkcím Opery ve verzi 40 patří automatické šetření baterie, kdykoliv je váš notebook odpojen z elektřiny, podpora Chromecastu, podpora více webů a přehrávačů u vyskakovací funkce pro video, podpora RSS a aktualizovaný engine prohlížeče.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.