Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Bill Gates by byl pro prodej divize Xboxu

Bill Gates v novém rozhovoru nepřímo potvrdil svá dřívější vyjádření, podle nichž by podpořil prodej divize Microsoftu, který se zabývá vývojem Xboxu.

Debata ohledně toho, zda by Microsoft měl prodat svou prodělečnou divizi zabývající se vývojem herní konzole Xbox, je tady již několik let. Po zvolení Satyi Nadelly jako nového šéfa amerického gigantu se tak řada expertů začala ptát, zda k prodeji herní divize nakonec opravdu nedojde. V novém rozhovoru se k této otázce vyjádřil spoluzakladatel, bývalý šéf a nově zvolený technologický poradce Microsoftu Bill Gates. I když Gates nechtěl být ve svém výroku příliš konkrétní, uvedl, že by Nadella měl zvážit možnost prodeje herní divize. A pokud by nový šéf Microsoftu s tímto nápadem přišel, Gates by jej "zcela jistě" podpořil.


Šéf pro komunikaci v Microsoftu Frank Shaw krátce po zveřejnění rozhovoru uvedl, že Gatesova vyjádření měla pouze za cíl reflektovat podporu Satyi jako šéfa společnosti. Komentáře spoluzakladatele Microsoftu však přicházejí nedlouho poté, co se objevily informace o tom, že bývalý šéf Microsoftu a nynější vysoce postavený manažer ve firmě Stephen Elop (bývalý šéf Nokie) navrhovali prodej xboxové divize i Bingu.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.