Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

BlackBerry předstvuje 5palcový smartphone Z30

Kanadská společnost BlackBerry ve středu představila svůj doposud největší a nejvýkonnější smartphone. Ve srovnání se současnou špičkou se však nejedná o žádný převratný model a Z30 to bude mít na trhu těžké.

Novinka BlackBerry Z30 je vybavena 5palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením 1280 x 720 px, 1,7GHz procesorem Snapdragon S4 Pro a 2GB pamětí RAM. Po stránce hardwarové výbavy se tedy příliš neliší od svého předchůdce BlackBerry Z10, kromě většího displeje však přichází také s novou aktualizací verze 10.2 operačního systému BB 10 a přidává baterii s kapacitou 2880 mAh, jež by dle výrobce měla telefon udržet v chodu po dobu 25 hodin na jedno nabití.

Přestože je Z30 nejvyspělejším telefonem v portfoliu BlackBerry, oproti top modelům konkurence stále pokulhává. Parametry jej řadí na pozici smartphonů, jako je loni vydaný Nexus 4 nebo letošní Moto X, jehož cílem však nebylo útočit na nejvyšší pozice. Co víc, obchod s aplikacemi BlackBerry World nemá příliš dobrou pověst poté, co vyšlo najevo, že za 47 000 aplikacemi stojí jediná vývojářská společnost a drtivá většina těchto aplikací dosahuje pochybné kvality.

Smartphone sám o sobě nicméně jistě představuje kvalitní kus hardwaru, alespoň tedy pokud půjde ve šlépějích svého předchůdce, vybavený moderním mobilním operačním systémem. Lze však očekávat, že budou mít o telefon zájem předně skalní fanoušci této značky, jichž pravda není příliš mnoho, zatímco většina zákazníků sáhne po mainstreamu v podobě iPhonu či zařízení s Androidem.

BlackBerry Z30

 

Zdroj: IDG News Service, Press.blackberry.com

autor Brad Chacos, Jan Bednařík


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.