Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Bývalý manažer Apple musí za prodej obchodních tajemství zaplatit 100 milionů korun

Bývalý manažer společnosti Apple, který prodával tajné produktové informace dodavatelům, si odsedí rok ve vězení a k tomu bude muset zaplatit pokutu ve výši 4,5 milionu dolarů (v přepočtu sto milionů korun).

Paul Devine v Apple pracoval od roku 2005 do roku 2010, kdy byl zatčen a obviněn z prodávání důvěrných informací asijským dodavatelům příslušenství pro iPhone a iPod, díky nimž tyto společnosti následně mohly s Apple uzavřít výhodnější smlouvy. Devine se v březnu 2011 k obvinění přiznal, ale na rozsudek musel čekat až doposud, přičemž důvod tohoto průtahu není znám. I když se jeden rok ve vězení ve spojitosti se zmíněnou pokutou může na první pohled zdát hodně, Devine mohl dostat až dvacet let ve vězení.


Na druhou stranu finanční sankce je vyšší, než se očekávalo. V rámci dohody s žalobci totiž Devine v roce 2011 souhlasil s tím, že zaplatí 2,28 milionu dolarů jako náhradu škody. Kromě trestního řízení, jež nyní skončilo, Apple na Devina podalo ještě civilní žalobu. Občanskoprávní řízení ve věci této žaloby doposud nebylo skončeno a Devine zde čelí další možné sankci ve výši milionů dolarů.

 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.