Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Cena SSD a HDD bude za dva roky stejná

Cena tzv. solid-state drives neboli SSD disků by podle nové studie během následujících dvou let měla klesnout natolik, že se vyrovná ceně tradičních pevných disků.

Za poklesem ceny stojí technologie 3D NAND, která zvýšila kapacitu SSD a zároveň snížila jejich cenu. Ceny SSD neustále klesají a podle studie citované serverem InformationWeek bude rozdíl mezi cenou SSD a HDD zanedbatelný již na konci příštího roku. Ještě v tomto roce budou navíc na trh uvedeny rychlé SSD disky s kapacitou stejnou, jaká je dostupná u HDD. V příštím roce se pak mají být na trh uvedeny SSD s kapacitou větší, než jakou nabízí HDD. První 30TB SSD se pak objeví v roce 2018.

       
Otázkou je, co se stane s HDD, jakmile se cena obou technologií srovná. Nejen, že totiž SSD mohou být až stokrát rychlejší než HDD, avšak předchozí obavy z toho, že SSD budou mít krátkou životnost, se ukázaly jako mylné. I když se tak pevné disky v počítačích nejspíše budou objevovat ještě několik let, dá se očekávat, že v horizontu pěti let budou zcela nahrazeny novou technologií.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.