Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Ceny nových iPhonů na neoficiálním trhu v Číně klesly o polovinu

I když se nový iPhone 6 a 6 Plus v Číně zatím oficiálně neprodává, cena těchto zařízení z dovozu podle nových zpráv dramaticky klesá.

Čínští podnikatelé, kteří koupili nové iPhony v zahraničí a dovezli je do Číny, museli kvůli nízké poptávce snížit své ceny. Jak uvedl deník New York Times, nové chytré telefony od Apple se v Číně po jejich vydání na západních trzích prodávaly za 1950 a 2440 dolarů (za modely s nejnižším množstvím paměti), nyní však ceny byly v průměru sníženy na 1060 a 1430 dolarů. Číňané, kteří nakoupili iPhony v USA a na dalších západních trzích, v minulosti na dovozu telefonů ihned po jejich vydání vydělávali horentní sumy, letos se však budou muset smířit s nižšími tržbami.


Mnoho zákazníků jednoduše čeká na oficiální vydání telefonů - a nižší cenu. Čína je pro Apple jedním z nejdůležitějších trhů - příjmy z této země tvořily ve druhém čtvrtletí okolo 16 % z celkových tržeb amerického gigantu. U iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus Apple nyní čeká v Číně na schválení tamním regulátorem. I bez Číny se však novým iPhonům daří dobře, za prvních dvaasedmdesát hodin po jejich vydání se prodalo přes deset milionů kusů.

 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.