Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Chytré hodinky od Swatch nebude nutné dobíjet

Švýcarská společnost Swatch během několika příštích měsíců vydá své vůbec první chytré hodinky, které mají konkurovat zařízením od Apple, Samsungu a Microsoftu.

Šéf Swatch Nick Hayek v rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že zařízení bude komunikovat s telefonem pomocí technologie NFC a bude kompatibilní s Androidem i Windows. Zajímavá je však jedna věc, která bude smartwatch od Swatch odlišovat od konkurence - hodinky prý nebude třeba dobíjet. Pokud by to byla pravda, hodinky Swatch by měly oproti konkurenci velkou výhodu. Jak dodává Bloomberg, prohlášení Hayeka o vstupu na trh s chytrými hodinkami přichází poté, co tento muž několik let trval na tom, že hodinky mají příliš malé ciferníky na to, aby bylo možné je efektivně používat ke komunikaci.


V jednom rozhovoru pak Hayek dokonce uvedl, že luxusní hodinky Swach „jsou chytrými hodinkami, jelikož lidé, kteří je nosí, díky nim vypadají chytře.“ Swatch má více než třicetiletou historii, v rámci níž získal celou řadu patentů. Minulý rok Swatch podal nejvyšší počet pantetových přihlášek ve své historii.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.