Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Cíl Facebooku: 5 miliard uživatelů do roku 2030

Šéf Facebooku uvedl, že cílem americké společnosti je to, aby na největší sociální síti světa mělo do roku 2030 svůj účet pět miliard uživatelů. Podaří se mu to?

V současné době má Facebook okolo 1,5 miliardy aktivních uživatelů, což je sice ohromné číslo, avšak k Zuckerbergově cíli má ještě dost daleko. Vezmeme-li v úvahu, že podle prognóz má světová populace v roce 2030 přesáhnout osm miliard lidí, je Zuckerbergovým cílem, aby na Facebooku bylo šest lidí z deseti. Nutno podotknout, že celkový počet internetových uživatelů je v současné době pouze 3,2 miliardy. Pokud tedy Facebook chce svou uživatelskou základnu během patnácti let takto razantně zvýšit, bude muset i nadále rozvíjet svůj program, v rámci kterého se snaží o zpřístupnění internetu do odlehlých částí světa.


V současné době inženýři amerického gigantu testují drony na solární pohon, které by měly rozšířit internet do uprchlických táborů v rozvojových zemích. Další (poněkud kontroverzní) iniciativou k rozvoji internetu je pak řešení Internet.org.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.