Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Čína po 14 letech povolila prodej konzolí

Čínské ministerstvo kultury oznámilo, že po čtrnácti letech v zemi opět umožní legální prodej herních konzolí od společností, jako je Microsoft, Sony či Nintendo.

Čína prodej herních konzolí zakázala v roce 2000 z důvodu „ochrany mládeže“. To však již nyní údajně není třeba. Odvolání zákazu přichází rok poté, co Číňané povolili prodej herních konzolí v šanghajské volné zóně obchodu, což je malá oblast o výměře asi 120 kilometrů čtverečných, v níž čínská vláda testuje své ekonomické a sociální reformy. Protože byly konzole v Číně doposud těžko k sehnání, hráli Číňané hlavně na počítačích a mobilních zařízeních.


Za uvolnění trhu s konzolemi samozřejmě dlouho lobovali jak jejich výrobci, tak i tvůrci videoher, jelikož čínský trh má nejen kvůli své velikosti, ale především kvůli tomu, v jaké míře Číňané holdují videohrám, obrovský potenciál. Podle analytické firmy Newzoo BV se i přes zákaz herních konzolí v roce 2014 protočilo přes dvacet miliard dolarů. Dá se tak očekávat, že nyní toto číslo raketově poroste.

                  

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.