Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Čipy AMD jsou náchylné vůči Spectre, firma vydává záplaty

Veškerá odborná média jsou nyní zaměřena na chyby procesorů Meltdown a Spectre, což dopadá především na Intel. Nemá se ale bát i AMD?

Firma AMD zdůrazňuje, že vzhledem k architektuře jejích procesorů se riziko u nich „blíží nule“. Přesto se Spectre týká i jí, jak přiznala ve čtvrtečním vyjádření.

V době kdy byly chyby poprvé objeveny, nebylo jasné, zda mají nějaký vliv i na procesory AMD. Společnost ve vyjádření z minulého dokonce řekla, že „AMD není náchylné k žádné ze tří variant“, ale zdá se, že ke dvěma z nich náchylné přece jen je.

Blogový příspěvek Marka Papermastera, technologického šéfa AMD, postup společnosti při řešení situace upřesňuje.

Pro Spectre varianty 1 (Bounds Check Bypass) AMD v současné době spolupracuje s Microsoftem na záplatě pro starší i novější procesory. Distribuce záplat pro starší CPU byla pozastavena poté, co způsobila zamrznutí některých systémů, ale upravené verze těchto aplikací by měly být k dispozici už příští týden.

Spectre varianty 2 (Branch Target Injection), který je složitější zneužít, je řešen skrze volitelné mikrokódové aktualizace pro procesory Ryzen a EPYC od tohoto týdne. Starší CPU updaty získají v následujících týdnech.

AMD neuvedlo, zda budou mít tyto aktualizace podobně jako v případě čipů od Intelu nějaký dopad na výkon systému.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*