Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Dell odhalil svůj nejnovější notebook XPS 13

Ještě před veletrhem CES 2018 odhalil Dell vylepšenou verzi svého populárního notebooku XPS 13. Ten je nejen lehčí, menší a výkonnější než jeho předchůdce, ale zároveň se chlubí i (volitelnou) 4K obrazovkou.

Novinka, která bude k dispozici v růžově zlatém a bílém provedení, se od svého předchůdce vzhledově příliš neliší, ačkoliv bílá verze je osazena tkaninou ze skleněného vlákna s povrchem zabraňujícím změně barvy a odpuzujícím různé látky – možná až na hořčici nebo opalovací krém.

Liší se ovšem velikost notebooku. Ten je nyní o 24 procent menší než loňský model – má 30,2 x 19,8 x 1,17 cm, což už se dost blíží rozměrům 12palcového Apple MacBooku. Zároveň je s 1,21 kilogramy jemně lehčí.

Zmenšeny byly také okraje Infinity Edge. Se svými 4 mm jsou nyní o 23 procent tenči než u předchozí verze s aktuálním poměrem displeje ku tělu na 80,7 %. A ačkoliv se webkamera stále nachází pod displejem, jde nyní o infračervenou kameru s podporou Windows Hello. A ti, kteří se raději nechtějí přihlašovat snímkem svojí tváře, najdou v tlačítku pro zapínání integrovanou čtečku otisků prstů (což taky není žádná výhra).

Uvnitř nového stroje se nachází CPU Intel Core i5-8250U nebo Core i7-8550U osmé generace, což jsou stejné čipy jako v loňské verzi, nicméně vylepšeno bylo jejich chlazení. Což ze zařízení podle Dellu činí „nejvýkonnější 13palcový laptop na světě“.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*