Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Dell vydá nový laptop XPS 13 Developer Edition s Linuxem

Americká společnost Dell oznámila, že již brzy vydá speciální edici laptopu XPS 13 s kódovým označením „Project Sputnik“, která poběží na operačním systému Linux.

Laptopy Project Sputnik od Dellu určené pro vývojáře byly poprvé vydány v roce 2012 a mezi IT nadšenci slavily velký úspěch. XPS 13 Developer Edition má být podle Dellu jediným ultra tenkým a lehkým linuxovým laptopem, který pohání nový procesor Skylake od Intelu. Dell bohužel neuvedl konkrétní hardwarové specifikace „nového“ laptopu, jeho datum vydání ani cenu. XPS 13 s operačním systémem Windows 10 a procesorem Core i3 začíná na 799 dolarech.


XPS 13 vypadá podobně jako Apple MacBook Air a uživatelé na něm oceňují především líbivý design a velký dotykový displej přes celý monitor. Jak uvedl mluvčí Intelu, všechny procesory Skylake, které pohánějí laptopy s Windows, jsou bez problémů kompatibilní i s Linuxem, tudíž není nutné jednotlivé operační systémy pro jednotlivé procesory nijak optimalizovat. Není však jasné, zda bude mít XPS 13 Developer Edition funkce typu Windows Hello, které uživatelům umožňují přihlašovat se pomocí biometrických údajů.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.