Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Desktopové aplikace pro Windows 10 bude možné spustit jen větších na zařízeních

Microsoft oznámil, že desktopové aplikace určené pro Windows 10 bude možné spustit pouze na zařízeních, která budou mít displej o velikosti minimálně osmi palců.

Přestože mají být Windows 10 unifikovanou platformou pro telefony, tablety, laptopy a desktopy, bude mít přístup ke klasické ploše jistá omezení. Podle Microsoftu nedává smysl, aby uživatelé měli přístup k desktopovým aplikacím například na telefonu, jehož displej je příliš malý. A jako "malý displej" nyní americký gigant definoval displej o velikosti úhlopříčky menší než osm palců. I když podle některých kritiků je i osmipalcový displej příliš malý k řádnému využívání desktopových aplikací, na tabletech s Windows 10 budou uživatelé moci spouštět i desktopové aplikace jako Office, Photoshop nebo i AutoCAD.


Je však třeba podotknout, že desktop nebude dostupný pouze u těch zařízení s displeji pod osm palců, na nichž budou Windows 10 předinstalovány. Současné sedmipalcové tablety s plnohodnotnými Windows 8.1 (jako například HP Stream 7) budou upgradovány na plnohodnotné Windows 10. Windows 10 budou oficiálně vydány později v tomto roce - již nyní je však možné stáhnout si preview verzi.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.