Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Disky s kapacitou 100TB budou na trhu za deset let

Organizace s názvem Advanced Storage Technology Consortium vydala novou studii, podle které se pevných disků s kapacitou 100 TB dočkáme již v roce 2025.

Potřeba ukládat velké množství dat v uplynulých letech raketově vzrostla a výrobci se proto snaží vyrábět čím dál větší disky - například v září HGST představil 3,5palcový pevný disk s kapacitou 10TB. Současné technologie však mají své limity. Pevné disky budoucnosti budou vyráběny pomocí technik, které velké společnosti již v dnešní době testují. Jednou z nich je tzv. HAMR, který dokáže kapacitu disků zvětšit o 15 - 30 %.


V dalších letech mají výrobci přejít mimo jiné na technologii HDMR, díky které bude kapacitu disku možné navýšit ještě více. Podle expertů je tak reálné, že za deset let na trhu opravdu budou disky s desetinásobnou kapacitou oproti dnešku. Jak dále vyplývá ze studie, klasické pevné disky nebudou zcela nahrazeny SSD disky. Advanced Storage Technology Consortium poukazuje také na to, že v budoucnu již potřeba mít čím dál větší disky mezi koncovými uživateli díky rozvoji cloudových služeb neporoste tak rychle jako doposud.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.