Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

DNS služba 1.1.1.1 přichází na mobilní zařízení

DNS resolver od Cloudflare, který byl uveden v dubnu, teď přichází na mobilní zařízení ve formě intuitivní aplikace. Aplikace 1.1.1.1 pro Android a iOS je prostý přepínač DNS, který umožňuje uživateli získat privátnější připojení k internetu.

Řešení společnosti Cloudflare se ukázalo být v době od svého vydání velice populárním, nejspíš také kvůli tomu, že jde o nejrychlejší řešení svého typu pro spotřebitele. 1.1.1.1 se zaměřuje také na soukromí: společnost nezapisuje na disk žádné dotazovací (querying) adresy), do 24 hodin maže záznamy o používání a nepoužívá data uživatelů ani je nezneužívá pro cílení reklamy.

Službu Cloudflare už sice mobilní uživatelé používat mohli, ale nová aplikace umožňuje 1.1.1.1 prostým přepnutím virtuálního vypínače. Jakmile si aplikaci nainstalujete, požádá vás o povolení vygenerovat vám VPN profil, který přesměrovává DNS žádosti přes servery společnosti.

Služba je i nadále neuvěřitelně rychlá. Kromě toho vašemu poskytovateli internetového připojení (ISP) ztíží sledování všeho surfování nebo blokování určitých konkrétních webů, což je užitečné zejména v zemích se zavedenou cenzurou a zároveň pomalým připojením.

„Díky aplikaci 1.1.1.1 je váš internet rychlejší a privátnější. Její nastavení je neuvěřitelně jednoduché. A nejlepší na tom je, že je zdarma!“ píše Mohd Irtefa z Cloudflare.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.