Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Doplněk Password Alert pro Chrome vás ochrání před phishingovými útoky

Google vydal nový doplněk s názvem Password Alert pro webový prohlížeč Chrome, který má uživatele chránit před případnými phishingovými útoky hackerů.

I to nejlepší bezpečnostní řešení je zcela k ničemu, pokud je uživatel útočníky oklamán a zadá své přihlašovací údaje na podvodné webové stránce. Google proto přišel s novým „anti-phishingovým“ doplňkem pro webový prohlížeč Chrome, který se jmenuje Password Alert. Jak už naznačuje název, má Password Alert uživatele varovat tehdy, pokud se bude chystat zadat své přihlašovací údaje ke Google účtu na stránce, která nespadá pod Google. Password Alert funguje tak, že si nejprve po nainstalování lokálně uloží (šifrované) přihlašovací údaje uživatele k jeho Google účtu. Tyto údaje jsou následně porovnávány s údaji, které uživatel vkládá na jiných webových stránkách.


Jak dodal Google na svém blogu, má doplněk uživatele mimo jiné také učit tomu, aby nepoužívali stejná hesla na více webových stránkách. Podle Erana Feigenbauma z Googlu zaměstnanci amerického gigantu podobný nástroj používají interně již několik let, jelikož i pracovníci Googlu se občas nachytají na phishingový útok.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.