Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

EU spouští projekt měření rychlosti připojení k internetu v Evropě

Evropská komise bude provádět studii zkoumající rychlost stabilního připojení počítačů k internetu napříč všemi zeměmi Evropské unie. Zúčastnit se má na deset tisíc dobrovolníků.

Studii, jež si klade za cíl analyzovat a zlepšit stav připojení k internetu v Evropě, pro Evropskou komisi přímo provádí společnost SamKnows, která bude měření provádět prostřednictvím speciálních účelových zařízení (od výrobce TP-Link) nazvaných jako Whitebox. Tento síťový prvek, jenž obdrží každý z deseti tisíců vybraných dobrovolníků, bude sloužit jako spojovací článek mezi stávajícím routerem a počítačem a bude provádět automatizovaná měření pouze ve chvílích, kdy uživatel linku nebude sám využívat, aby jej neomezoval v práci.

Společnost SamKnows varuje, že se dobrovolníci mohou zapojit pouze tehdy, disponují-li stabilním připojením k internetu bez častých výpadků (na rychlosti však pochopitelně nezáleží). Whitebox má potom podle společnosti měsíčně odeslat okolo 3 GB dat a přijmout okolo 1 GB dat.

CEO společnosti SamKnows Alex Salter ke studii řekl: „Snažíme se vytvořit standard pro měření rychlosti připojení k internetu a publikování výsledků tak, aby byly veřejně dostupné. Je to nezbytný postup významný ať už pro vládní investiční iniciativy či jako pomoc zákazníkům pro výběr nejvýhodnějšího poskytovatele připojení a balíčku.“

Pakliže vás projekt zaujal a chtěli byste se do něj zapojit, můžete tak učinit na oficiálních stránkách SamKnows, kde naleznete rovněž detailnější informace o požadavcích a podmínkách.

 

Úvodní foto: ©zavgsg - Fotolia.com

autor Jan Bednařík


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*