Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Evropská komise obviní Google ze zneužívání postavení na trhu

Evropská komise je podle informací deníku Financial Times téměř roce vyšetřování připravena obvinit Google ze zneužívání dominantního postavení na trhu s mobilními operačními systémy.

Komise započala vyšetřování Googlu 15. dubna 2015 na základě stížnosti dvou firem a vlastní analýzy trhu, kdy zkoumala, zda Google nepoškozuje konkurenční výrobce mapovacího softwaru a dalších aplikací tím, že po výrobcích telefonů požaduje, aby na ně předinstalovali jeho aplikace a služby. Podle Financial Times Komise v uplynulých týdnech a měsících zasílala právním zástupcům všech stran dokumenty, k nimž se tito mohli vyjádřit.

Jak uvedly pro Financial Times na sobě nezávislé zdroje z Komise, komisařka Margarethe Vestagerová by mohla Google formálně obvinit již koncem tohoto týdne. Evropská unie však není jediným místem, kde je Google pod palbou kvůli zneužívání postavení na trhu s mobilními OS. V září minulého roku začal americký gigant v této oblasti prošetřovat také ruský antimonopolní úřad. O měsíc později podobné šetření spustila i americká Federální obchodní komise.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*