Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Evropská komise udělí pokutu společnostem Samsung, Philips a Infineon kvůli kartelu

Evropská komise si v následujících týdnech posvítí na společnosti Philips, Samsung Electronics a Infineon Technologies kvůli údajnému umělému držení cen čipů v SIM kartách na vysoké úrovni.

Celý případ začal raziemi v evropských sídlech společností lidmi z Evropské komise v říjnu roku 2008. Minulý rok pak Komise uvedené společnosti obvinila z uzavření kartelu. Kromě SIM karet jsou předmětné čipy využívány také v pasech, u bankovních karet či televizních systémů. "Pokuty těmto společnostem mohou být uloženy mezi červencem a zářím tohoto roku," uvedl zdroj pro agenturu Reuters, který si nepřál být jmenován.

Představitelé Komise, Philipsu, Samsungu i Infineonu odmítli celou věc komentovat. Philips minulý rok uvedl, že obvinění Evropské komise se vztahují k letům 2003 až 2004 a týkají se jeho divize, kterou již před několika lety prodal. Na kartel upozornily společnosti Hitachi a Mitsubishi Electric, které se tak pokute vyhnou. Evropská komise může za umělé držení vysokých cen v rámci kartelu udělit pokutu do výše až 10 % z globálního obratu daných firem.        

 

Zdroj: Reuters

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.