Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Facebook za 3 měsíce deaktivoval 583 milionů falešných účtů

Facebook v dubnu publikoval svoje interní pokyny, které používá k určení toho, co je a co není na sociální síti dovoleno.

V úterý se pak společnost z amerického Menlo Parku podělila o čísla ze své zprávy s názvem Community Standards Enforcement Report, která ilustrují fungování Facebooku v poslední době.

Zpráva zdůrazňuje šest klíčových oblastí: falešné účty, spam, nahota dospělých a sexuální aktivita, explicitní násilí, teroristická propaganda a projevy nenávisti.

Guy Rosen, viceprezident produktového managementu, řekl, že většina kroků, které Facebook podniká k odstranění nevhodného obsahu, se točí okolo falešných účtů a spamu. V samotném prvním čtvrtletí letošního roku deaktivoval Facebook zhruba 583 milionů falešných účtů, a většinu z nich v řádu minut od registrace.

Podle Rosena nejsou do tohoto čísla započteny miliony falešných účtů denně, blokovaných již ve fázi registrace. Přesto se odhaduje, že zhruba čtyři procenta aktivních facebookových účtů v daném čtvrtletí byla přesto falešná.

Kromě toho Facebook ve stejném období stáhl 837 milionů kusů spamu, z nichž téměř všechny byly identifikovány ještě předtím, než je kdokoliv nahlásil.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*