Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Flickr dnes začíná mazat starší fotky

Služba pro hostování obrázků Flickr koncem roku 2018 oznámila plány na omezení své bezplatné úrovně, která omezí ukládání ve většině případů na tisícovku fotek a videí.

Až doposud měli neplatící uživatelé k dispozici zdarma 1 TB online úložiště, což stačilo na umístění více než půl milionu fotografií průměrné velikosti. Nový vlastník Flickru – SmugMug – však oznámil, že rozhodnutí předchozího majitele (Yahoo) nabídnout tak obrovské úložiště zdarma bylo chybou, která podceňovala hodnotu placeného úložiště a přitahovala lidi, kteří měli zájem o ukládání zdarma, nikoliv nutně milovníky fotografií.

Od 8 ledna 2019 už neplatící členové, kteří překonali limit tisíce souborů, nejsou schopni na Flickr uploadovat další snímky. A ode dneška, tedy úterka 5. února 2019, začíná Flickr fotografie a videa nad daný limit mazat, přičemž začíná nejstaršími médii.

Aby vám váš obsah nezmizel, můžete buďto upgradovat na placený účet Flickr Pro nebo si svoje obrázky stáhnout a uložit si je lokálně (volitelně skrze sekce Camera Roll nebo Albums).

Čas ovšem ubíhá, takže pokud nechcete riskovat, že o nějaký obsah přijdete, pusťte se do stahování co možná nejdříve, tedy pro případ, že nechcete připlácet za prémiový účet. A i když na onen placený účet přece jen upgradujete, rozhodně není špatný nápad si svoji práci zálohovat i lokálně. Ani cloud totiž není všespasitelný.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*