Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google chce českým úřadům vyjít vstříc se svým Street View

Společnost Google naší redakci zaslala prohlášení, ve kterém slibuje plnou kooperaci s Úřadem pro ochranu osobních údajů.

Google bojuje za své Street View v Česku

V neděli jsme Vás informovali o problémech společnosti Google při získání registrace na zpracovávání osobních údajů pro svou službu Street View v České republice od Úřadu pro ochranu osobních údajů. Ten uvedl, že neobdržel odpovědi na své otázky ohledně získávání a uchovávání citlivých dat, které by žádanou registraci opravňovaly.

Na to reagovala česká divize  společnosti Google vydáním tiskové zprávy, ve kterém slibuje další spolupráci s úřady při získávání požadované registrace.

„Google bere ochranu soukromí velmi vážně a i proto jsme s Úřadem na ochranu osobních údajů v Čechách byli v kontaktu a úzce spolupracovali ještě před začátkem jízdy Street View aut. Zároveň jsme úřadu poskytli informace, o které nás žádali, abychom českým uživatelům mohli přinést službu, o níž měli již dlouhodobě zájem,“ uvádí v prohlášení Janka Zichová, PR manažerka českého Googlu a dodává: „Samozřejmě, v případě potřeby jsme otevřeni dalšímu setkání a doložení informací o službě Street View, stejně tak i o naší technologii pro rozmazávání obličejů a poznávacích značek, kterou neustále vylepšujeme.“

Google tak potvrzuje svou celosvětovou pověst, že se zásadně vyhýbá střetům se státními úřady a jde jim dá se říci na ruku. O dalším vývoji osudu Street View v České republice vás budeme informovat.

autor Adam Šoltys


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*