Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google Glass - nové video, nová funkcionalita

Svůj inovátorský projekt, brýle s rozšířenou realitou, představil Google před necelým rokem. Nyní zveřejňuje nové informace a hledá nadšené vývojáře.

Již v loňském dubnu představila společnost Google z hlediska současného trhu poměrně revoluční zařízení Google Glass (původně Project Glass). Google nyní přichází s novým videem How it feels, jež demonstruje, co všechno brýle dovedou a jak s nimi zle komunikovat.

Ve videu uživatelé brýle ovládají hlasovými příkazy, své požadavky uvozují oslovením "OK, glass". Samotný obsah požadavku představuje pouhé nadiktování vašich přání, tedy pro zahájení video hovoru stačí říci "hang out with" nebo pro pořízení videa "record a video".

Brýle dokonce můžete požádat o překlad frází v cizích jazycích a jejich následné vyslovení (tato funkce nebyla v dřívějším videu demonstrována). Další novinkou je integrace se systémem Google Now. Ve videu si můžete všimnout záběru z pohledu muže, který si na letišti prohlíží svůj terminál, zatímco na displeji brýlí vidí informace o času odletu. K dispozici bude pravděpodobně také navigace ve spojení s Google Maps.

Doposud si brýle mohlo pořídit pouze omezené množství vývojářů a to za cenu 1500 dolarů (zhruba 29 000 Kč). Google nyní spouští novou vlnu objednávek inovativního zařízení, avšak tentokrát bude prodej probíhat formou soutěže. Všichni zájemci musí v maximálně 50 slovech popsat své plány se zařízením a zveřejnit svůj příspěvek na Google+ nebo Twitteru pod hashtagem #ifihadglass. Google rovněž nabádá, aby nadšenci ke svým příspěvkům připojili až 5 fotografií a maximálně 15sekundové video. Nejkreativnější příspěvky budou odměněny možností pořídit si Google Glass avšak opět za cenu 1500 dolarů.

 

Zdroj: IDG News Service, www.google.com/glass/start/

autor Jan Bednařík


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.