Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google Play – nový Android Market

Google představuje novou službu Play sjednocující Android Market, Google Music a Google eBookstore. Funkčnost se příliš nemění, Google však nyní nabízí vše pod jednou střechou.

Společnost Google ve svém včerejším blogovém příspěvku oznámila spuštění nové služby Google Play, jež má spojovat obchod s aplikacemi Android Market, webové hudební úložiště Google Music a elektronické knihkupectví Google eBookstore. Všechny zmíněné služby nyní odkazují na adresu play.google.com a v několika následujících dnech má být také aplikace Google Market předinstalovaná v zařízeních běžících na OS Android upgradována na Google Play Store.

Jedná se však o z měnu především v názvu a vzhledu služby, ne funkcionalitě. Uživatelé mohou nyní nakupovat mobilní aplikace, hudbu, filmy a e-knihy pod jednou doménou a unifikujícím logem Play. Nutno zmínit, že se tedy ani pro Českou republiku nic nezměnilo a ze všech zmíněných služeb máme zatím dostupné pouze aplikace.

Z hlediska marketingové strategie je rozhodnutí Googlu sjednotit služby zcela pochopitelné. Společnost se snaží zjednodušit přístup ke svým službám napříč mobilními zařízeními, aby mohla plně konkurovat populárnímu online obchodu iTunes z produkce společnosti Apple. Díky Google Play mohou uživatelé využít cloudového úložiště, kde budou mít k dispozici veškeré své zakoupené aplikace, knihy i multimédia. Google rovněž podotýká, že si svou hudbu, filmy, či knihy mohou uživatelé vychutnat i offline, pouze označí data, která si přejí synchronizovat s pamětí na svém zařízení.

 

Zdroj: googleblog.blogspot.com, PCWorld.com

autor Jared Newman, Jan Bednařík


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*