Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google spustil nový e-shop s hardwarem

Až si budete příště chtít koupit hardware od Googlu, v e-shopu Google Play jej už nenajdete - americký gigant prodej hardwaru přesunul do nového obchodu nazvaného jednoduše Google Store.

Až doposud Google prodával hardware i software pod jednou střechou v Google Play. Od nynějška je však všechen hardware Googlu - smartphony, tablety, Chromebooky, Chromecast, zařízení s Android Wear, příslušenství či dokonce chytré termostaty Nest - dostupný v novém přehledném e-shopu. Podle Google musel nový e-shop vzniknout kvůli z toho důvodu, že během několika uplynulých let jeho inženýři vyvinuli celou řadu nových produktů a uživatelé měli někdy obtíže s jejich hledáním a hodnocením.               


Google původně spustil samostatnou webovou stránku zaměřenou na prodej hardwaru v roce 2010 spolu s vydáním prvního zařízení Nexus, avšak nakonec ji zrušil. Oddělení hardwaru od softwaru je přístup, který se vyplatil řadě firem včetně Apple, i když třeba Amazon i nadále prodává vše pod jednou střechou. Google nový e-shop spustil při příležitosti vydání nového Chromebooku Pixel 2.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.