Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google testuje nové uživatelské rozhraní Gmailu

Vypadá to, že Google testuje zcela nový design svého populárního webmailu Gmail, který by se nově měl více podobat mobilní verzi jeho mailu.

S informací přišel portál Geek.com s tím, že desktopová verze Gmailu by se té mobilní měla více podobat jak z pohledu estetiky, tak z pohledu funkčnosti. Google obyčejně přestavuje nové funkce a jednotlivé prvky nového rozhraní postupně tak, aby uživatelé nebyli zahlceni, avšak z nových screenshotů vyplývá, že rozhraní se poměrně radikálně změní najednou. Uživatelé se dočkají zjednodušeného rozhraní s širším hlavním panelem. Nutno podotknout, že nová desktopová verze Gmailu je velmi podobná chystanému Gmailu pro Android.


V rámci nového designu zmizí levý a pravý panel, přičemž tyto budou nahrazeny vysunovacími menu ve stylu Google+. Na levé straně obrazovky uživatel najde vše, na co je zvyklý, včetně různých emailových adresářů a skupin a na pravé straně jsou tlačítka umožňující začít chatovat v Hangouts, napsat e-mail nebo poznamenat si připomínky. Novinkou je také systém barevných připínáčků, který nahrazuje systém označování e-mailů hvězdičkami. V současné době není jasné, kdy se nového designu dočkáme - zcela jistě se však o něm bude mluvit na konferenci Google I/O v červnu.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.