Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google vrací úder Mozille, uživatelům Firefoxu nabízí svůj vyhledávač

Vypadá to, že se společnost Google nechce smířit s rozhodnutím Mozilly z prosince minulého roku, na základě kterého byl v prohlížeči Firefox jako výchozí vyhledávač nastaven místo Googlu Yahoo.

V důsledku této změny podíl Googlu na americkém trhu klesl na nejnižší úroveň od roku 2008 a s tím se americký gigant nechce smířit. Podle serveru Techspot proto nyní Google upravil svůj vyhledávač tak, aby Mozille znepříjemňoval život. Když totiž uživatel Firefoxu v současné době Firefoxu zadá do Googlu klíčové slovo, objeví se mu nad výsledky hledání velký nápis, v němž je dotazován, zda nechce jako výchozí vyhledávač (namísto Yahoo) přece jen nastavit právě Google.


Kromě zmíněné otázky se uživatelům Firefoxu objevuje modrý box, který v několika krocích jednoduše popisuje, jak změnu provést. A z toho Mozilla jistě nebude nadšená. Mozilla oznámila svůj plán vyměnit Google za Yahoo na konci minulého roku, přičemž změna se odehrála k 1. prosinci s vydáním Firefoxu 34. Mozilla s Yahoo podepsala kontrakt na pět let, změny se však dotkly pouze uživatelů Firefoxu v Severní Americe.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.