Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Google vyvíjí nový operační systém pro IoT

Google pracuje na vývoji zcela nového operačního systému, který není na rozdíl od Androidu či Chrome OS postaven na jádru Linuxu a je určen pro zařízení internetu věcí.

Jak uvedl portál Android Police, bude nový operační systém s názvem Fuchsia konkurovat systémům FreeRTOS či ThreadX. Jádro nového OS je navíc možné jednoduše upravovat tak, aby platforma mohla fungovat na smartphonech či desktopech/laptopech. Fuchsia podporuje 32bitové i 64bitové ARM CPU a byl vytvořen na základě programovacího jazyku Dart. I když Google zatím Fuchsii oficiálně nepředstavil, portál 9to5Google již přinesl bližší popis OS od dvou inženýrů amerického gigantu, kteří se k němu neoficiálně vyjádřili.

Podle těchto informací bude Fuchsia od počátku open-sourcovým operačním systémem, k němuž bude přístupná obsáhlá dokumentace - i když zatím není jasné, kdy se tak stane. Přestože je tento názor nyní spíše menšinový, někteří analytici spekulují o tom, že by Fuchsia mohla v budoucnu nahradit Android či Chrome OS. Na Fuchsii se sami můžete podívat na GitHubu.

 

Zdroj: IDG News Service    

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.