Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Hotelový řetězec testuje otevírání pokojů pomocí smartphonů

Dva hotely, jež jsou součástí řetězce Starwood International, svým zákazníkům již brzy umožní využívat k otvírání pokojů jejich chytré telefony.

Pokud nový pilotní projekt uspěje, mohou být tradiční magnetické karty určené k otvírání hotelových pokojů již brzy minulostí. Šéf Starwood Frits van Paasschen pro list Wall Street Journal uvedl, že chytré mobilní telefony budou v budoucnu v hotelu hrát velkou roli. Na počátku sice bude jejich využívání raritou, uživatelé si ovšem na novou technologii brzy zvyknou - a to nejen při otvírání dveří. Smartphone bude člověk moci použít například při registraci v hotelu tak, že zamíří rovnou do svého pokoje. Pokoje ve dvou zmíněných hotelech budou ke komunikaci se zařízeními využívat Bluetooth.


Zámky - zpočátku nainstalováné v hotelech na Manhattanu a v Cupertinu - budou při spuštění provozu kompatibilní s iPhony 4S a novějšími a několika zařízeními s operačním systémem Android od Googlu. Pokud se pilotní program osvědčí, bude služba koncem letošního roku expandovat do stodvacítky dalších hotelů. I když zavedení technologie bude podle van Paaschena poměrně nákladné, vlastníci hotelů díky ní v dlouhodobém měřítku ušetří na nákladech.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.