Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

HP nabízí baterie do notebooku s tříletou zárukou

Společnost Hewlett-Packard si získala pozornost tím, že představila notebookové baterie, které vydrží až tisíc nabíjecích cyklů.

HP nabízí baterie s tříletou zárukou

 

Kdo už nějaký čas vlastní notebook, jistě dobře ví, že výdrž baterie nezůstane dlouho taková jako na začátku. Baterie totiž patří ke komponentám, které se nejrychleji opotřebují a nejčastěji tvoří slabinu přenosných počítačů. V Hewlett-Packard se tomu rozhodli učinit přítrž. Tato společnost začala nabízet baterie od partnera Boston Power. Ty jsou vyrobeny pomocí nové technologie, a tak na ně může nabízet tříletou záruku. Jako záruka může sloužit také mezník tisíce nabíjecích cyklů.

Právě tolik by totiž baterie měla bezpečně vydržet. Běžná baterie do notebooku přitom zvládne přinejlepším 350 nabíjecích cyklů. Aktuální nabídka Hewlett-Packard je tak v tomto ohledu zhruba trojnásobně lepší.

Baterie od Boston Power by měly být také poměrně rychle nabité. Výrobce udává, že na 90% nabití se dostanou zhruba za půl hodiny. Baterie jsou zatím dostupné jen pro některé modely HP Elitebook a HP Compaq. Časem ale budou kompatibilní prakticky s veškerou nabídkou společnosti.

autor Tomáš Hromada


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.