Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

HP zvažuje rozdělení společnosti na více firem

Společnost Hewlett-Packard podle nových informací zvažuje, že se kvůli přetrvávajícím finančním problémům rozdělí na několik menších divizí.

V roce 2011 bývalý šéf HP Leo Apotheker navrhoval, aby ze společnosti byla vyňata divize, která se zabývá výrobou počítačů, a to kvůli nízkým ziskům. A i když nová šéfka Meg Whitmanová tento nápad zavrhla, podle nejmenovaných zdrojů "dobře obeznámených s problémem" HP nyní zvažuje, že společnost rozdělí na několik menších. V minulém roce se objevila zajímavá studie analytiků, podle které by při rozdělení společnosti měly jednotlivé divize mnohem větší hodnotu než Hewlett-Packard jako celek, a to až o polovinu.

HP v minulém roce oznámilo, že v rámci svých snah o restrukturalizaci dá do konce tohoto roku výpověď asi třiceti tisícům zaměstnanců. Společnost musí šetřit především kvůli akvizici společnosti Autonomy v hodnotě dvaceti miliard dolarů, jež se ukázala jako obrovská chyba. Whitmanová v říjnu 2012 varovala, že společnost v tomto roce bude čelit špatným ekonomickým výsledkům a zisky budou nižší, než investoři očekávají.

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.