Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

IDC: Trh s PC ve druhém čtvrtletí rostl

Čtvrtletní prodeje PC rostly nejvíce od roku 2012, oznámila společnost IDC, která dodává, že růst byl posílen poptávkou podniků i sílícím apetitem Američanů na herní PC.

Předběžné výsledky za druhé čtvrtletí signalizují růst segmentu – ano, růst – o 2,7 procenta meziročně, na finálních 62,3 milionu jednotek. To znamená nejsilnější růst od prvního kvartálu roku 2012, kdy segment PC posílil o 4,2 procenta. Konkurenční Gartner souhlasí a odhaduje, že ve druhém čtvrtletí roku 2018 bylo prodáno 62,1 milionu PC, s 1,4procentním nárůstem oproti druhému čtvrtletí 2017.

Globálně pak trh PC v průběhu uplynulých tří kvartálů stagnoval. V rámci Spojených států však rostl, a to dvě čtvrtletní období za sebou. Jak globálně, tak na severoamerickém trhu byly největšími tahouny podniková PC. IDC však zdůrazňuje i růst prodejů herních PC, kterým napomohl pokles cen grafických karet.

Z výrobců dosáhla největšího růstu společnost Lenovo, a to z velké části proto, že IDC začala kombinovat čísla dodávek pro Lenovo a Fujitsu, které je nyní součástí společného podniku (joint venture). Žebříček však v porovnání s předchozím rokem zůstal identický: HP prodalo 14,864 milionu PC s růstem o 7,6 procenta; Lenovo/Fujitsu prodalo 13,755 milionu PC s růstem o 11,3 procenta. Dell prodal 11,255 milionu PC s růstem o 9 procent, zatímco Apple skončil čtvrtý s 4,308 milionem prodaných PC a růstem o 0,1 procenta. Pátý prodal 4,197 milionu PC s růstem o 1,3 procenta.

Pokud jde o podíl na globálním trhu, je první HP s 23,9 % a Lenovo druhé s 22,1 %. Dell je třetí (18,1 %) a Apple čtvrtý (6,9 %) těsně nad Acerem (6,7 %).

Zdroj: PCWorld.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.